Cudzie jazyky – kľúč úspechu
Cudzie jazyky, kľúč k úspechu, je to mýtus, alebo len fáma, alebo je tomu naozaj tak ? Pozrime sa na to z blízka. Staré príslovie hovorí, koľkými jazykmi rozprávaš, toľkokrát si človekom. Určite má stále zmysel učiť sa cudzie jazyky. V dnešnej dobe sa bez angličtiny takmer nepohneme.
Takže určite na prvom mieste jazyk, ktorý sa oplatí zvládnuť – angličtina – dohovoríte sa ňou takmer na celom svete ak nie úplne na celom svete. Staré britské panstvo už neexistuje, avšak potomkov kolonializmu vidíme dodnes. Anglický jazyk je svetová jednotka. Ďalšia výhoda je jeho značná jednoduchosť, nie je zložitý na pochopenie, stačí len chcieť a pracovať na sebe. Výsledok sa dostaví, nečaká nás žiadna ťažká gramatika.
Na druhom mieste sa umiestnila – nemčina – jazyk európskeho, ba aj svetového významu. Určite sa hodí naučiť sa nemecký jazyk. Určite tým zvýšite svoju hodnotu na trhu práce a získate lukratívnejšie miesto v zamestnaní. Na Slovensku pôsobí viacero nemeckých firiem a práve Spolková republika Nemecko je naším najsilnejším obchodným partnerom.
Ďalej, pre niekoho možno novinka, na tretie miesto zaradíme – ruštinu – jazyk Slovanov. Rusko je na ekonomickom a geopolitickom vzostupe. Rastie jeho finančný a obchodný potenciál. Ruština sa v prípade biznisu určite zíde a čo je najlepšie, nie je zložitá. Stačí sa naučiť azbuku, pár mesiacov cviku a je to.
Španielčina – tak ako podobná a príbuzná angličtina je aj španielčina svetový jazyk. Staré španielske koloniálne panstvo zaniklo ale stále sa týmto jazykom dohovoríte vo viacerých svetových krajinách. Hlavne sa bez španielčiny nezaobídete v Strednej a Južnej Amerika. Španielčina je svojou gramatickou štruktúrou jednoduchý jazyk a tak stačí len chcieť a pracovať na sebe.